Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби.

Офтальмологічний кабінет

Погіршення зору, що не пов’язане з травмами або гострим порушенням кровообігу, відбувається поступово, тому не завжди можна помітити, коли саме відбувся початок цього процесу. Регулярне відвідування кабінету офтальмолога, перевірка гостроти зору – це важлива частина турботи про своє здоров’я з боку сучасної людини. В кабінеті офтальмолога проводиться дослідження гостроти зору для далі та зблизька, периферичного зору методом периметрії, огляд переднього відрізку ока при боковому освітленні, визначення рефракції. Виправлення виявлених порушень, включаючи сферичну та астигматичну корекцію, виявлених аномалій рефракції, подальше спостереження в кабінеті офтальмолога – запорука підвищення якості життя пацієнта.

Якщо зниження гостроти зору супроводжується відчуттям тиску в очах, зміною зображення, то дослідження доповнюється низкою інструментальних методів – тонометрією, офтальмоскопією. Рання діагностика глаукоми запобігає таким її ускладненням, як ураження зорового нерву, яке може призвести до сліпоти на пізніх етапах захворювання; тому перевірка внутрішньоочного тиску показана кожній людині середнього та похилого віку. Метод офтальмоскопії (прямої та зворотньої) дозволяє діагностувати не тільки суто офтальмологічні захворювання, але й захворювання внутрішніх органів та нервової системи, симптоми яких проявляються на очному дні. Це дослідження надає важливу інформацію щодо стану хронічних хворих на цукровий діабет, артеріальну гіпертензію, васкулопатії тощо.

Офтальмолог також визначає кольоровідчуття, досліджує повіки на демодекс, проводить функціональні проби сльозового апарату (визначення синдрому сухого ока за допомогою проби Ширшера). Вразливість і складність зорового апарату обумовлюють високі вимоги як до діагностики хвороб ока, так і до лікувальних заходів. В кабінеті офтальмолога здійснюється видалення сторонніх тіл повік, кон’юнктиви, рогівки; масаж повік; парабульбарні та підкон’юнктивальні ін’єкції; призначається лікування при запаленні роговиці та кон’юнктиви.

(с) 2024

Запис до лікаря